Pilot Wireless Leiden voor betaalde internetdiensten
Om als Wireless Leiden betaalde internetdiensten aan te kunnen bieden, is een beveiligde omgeving nodig op het vrij toegankelijke netwerk. Informaticastudent Richard van Manson heeft in opdracht van Wireless Leiden uitgezocht met welke bestaande open source software dit het beste te realiseren is.
Lees verder...
Node op het dak, studenten in het ketelhuis.
Op het dak van Hogeschool Leiden staat sinds kort node nummer 74, het nieuwste knooppunt in het netwerk van Wireless Leiden. Dat is niet zomaar een node, zowel wat betreft de techniek als de toepassingen. Studenten die voor projecten van Free Discovery toegang nodig hebben tot een node, hoeven niet langer met hun laptop onder de arm naar de bibliotheek of Pieterskerk.
Lees meer...
Kant en klare oplossing voor mobiele projecten
Waarom zou je steeds opnieuw het wiel uitvinden, als je voor verschillende projecten dezelfde basisstructuur kunt gebruiken? Dat is de gedachte achter een project van drie studenten van Hogeschool Leiden.
Lees meer...
Zeilliefhebbers ervaren hectiek aan boord met videostreaming
Bas Mientjes is dé ICT-specialist van Zeilvereniging Braassemermeer. In samenwerking met Wireless Leiden en Wireless Jacobswoude wil hij door videostreaming vanaf het water, op wedstrijdboten en zelfs vanuit de lucht opnamen maken van zeilwedstrijden. “Ik maak graag gebruik van hun kennis op het gebied van draadloze technologieën.”
Lees meer...
Vice versa Paul Leugering en Fransje Barnard
Ouderen vormen een aparte groep bij digitale voorzieningen en internetcommunicatie. Neem het Aibo-hondje van Sony: een digitaal huisdier voor senioren. Het robotje registreert bijvoorbeeld onverwacht gedrag en maakt daar meteen melding van. Student Paul Leugering van Hogeschool Leiden en activiteitenbegeleidster Fransje Barnard wisselen van gedachten over de voor- en nadelen van digitale toepassingen voor senioren.
Lees meer...
|